gravitation
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.


 
AcasaAcasa  PortalPortal  GalerieGalerie  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Conectare
Utilizator:
Parola:
Conectare automată: 
:: Mi-am uitat parola
Cine este conectat?
În total sunt 1 utilizatori conectati: 0 Înregistrati, 0 Invizibil si 1 Vizitator

Nici unul

Recordul de utilizatori conectati a fost de 84, Joi Mar 17, 2011 12:28 pm
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar

 

 Gravida.. tion

In jos 
2 participan?i
AutorMesaj
Yuuki- san
Admin
Admin
Yuuki- san


Numarul mesajelor : 63
Varsta : 30
Data de inscriere : 19/04/2008

Gravida.. tion Empty
MesajSubiect: Gravida.. tion   Gravida.. tion Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 2:23 pm

Sper ca o sa va placa, este o PARODIE. Enjoi:

CAP. I
DEZVALUIREA:

Intr-o seara Shuichi,un celebru cantaret de muzica moderna din Tokyo,s-a gandit sa compuna un cantec nemaipomenit si nu avea inspiratie decat in parc.Dupa ce a terminat melodia,Yuky un mare scriitor de romane de dragoste s-a asezat langa el si i-a crititcat creatia.Lui Shuichi i se parea foarte atragatorYuky si nu a vrut sa-l lase sa plece pana nu i-a cerut sa se intalneasca.Acesta a acceptat nestiind ce intentii are Shuichi,dar banuia.Dupa vreo 250 de intalniri cei doi s-au hotarat sa se mute impreuna(adica la Yuky acasa)
In prima seara petrecuta impreuna,Shuichi si Yuky au mancat floricele si s-au uitat la televizor,dar in a doua seara s-a intamplat ceva ce putea sa lase bucurie pentru Shuichi si isterie pentru Yuky.
Un singur lucru am omis sa va spun:in noaptea in care a compus cantecul,Shuichi s-a gandit prosteste cum ar fi sa fie fata doar in interior,si tocmai atunci o stea a cazut de pe cer.
Dupa vreo trei luni de zile au inceput sa se intample lucruri ciudate cu Shuichi:il durea burta,ametea si ii venea sa verse incontinu.Yuky nestiind caror tip de persoane(nu dau nume ca se supara gravidele)apartin acele simptome,l-a dus pe Shuichi la doctor.
In cabinetul doctorului l-au supus la analize pe tanarul nostru erou si au aflat ca tot organismul lui este perfect sanatos,dar cand sa-l supuna la ecografie,doctorul a aflat lucruri socante.Acesta ii spune foarte clar lui Shuichi:
-Te rog sa te ridici de pe pat si apoi sa-ti dau o veste!!!"
Acesta s-a sculat dupa pat,iar doctorul i-a spus:
-Felicitari Shuichi.....esti mamic!!!
Yuky cand a aflat a lesinat cazand cu capul de piciorul patului,Shuichi,de bucurie a varsat pe doctor,iar Domnul K.,misteriosul nostru personaj,a sarit in sus de bucurie cand a auzit prin intermediul ascultatului la usa,fericita veste.A sarit atat de tare,incat la auzit doctorul si l-a luat de mot tarandu-l afara .
Inapoi in cabinet:
-Yuky!Yuky!Trezeste-te!!!Tipa Shuichi disperat dandu-i palme peste fata lui Yuky,dar nici asa nu se trezi dacat atunci cand a aruncat o galeata de apa pe el
-Trezeste-te Yuky,odata!
In cele din urma Yuky se trezeste si cand il vede pe Shuichi in fata lui incepe sa tipe ca o femeie speriata cand isi vazu cosmarul,apoi il lua pe Shuichi acasa si incepe sa-l cicaleasca la cap ca o soacra,ce are voie sa faca si ce nu are voie(Stop!Stop!Stati putin!La inceput Yuky parca nu stia ce simptome au gravidele,iar acum stie? Foarte ciudat!
Yuky:Taci si povesteste in continuare nu ma mai aburi de tot,nesuferitule!
Eu:Ha,ha,te spun mamei!Mamiiiiiiiiii....!!!Dar sa lasam asta si sa ne continuam povestea:
Ajuns acasa,Shuichi se pune in pat picor peste picior,iar Yuky se duse sa prepare pentru Shuichi mancare speciala de caini,pardon!de gravide.Lui Shuichi tot ii era rau si ii venea sa verse intr-una si,culmea,cand veni Yuky cu macarea pregatita,Shuichi varsa chiar in mancare si o tranti pe jos.Yuky veni repede cu mopul si duse totul la gunoi dupa care incepuse sa-i faca masaj la picioare lui Shuichi,avand un carlig la nas(Super gospodina)Era foarte caraghios Yuky imbracat in sort de gospodina si cu o caciulita de bebelus pe cap,cica era bondita!Ha!Ha!Ha!
Dar ce se aude?Cineva ciocane la usa!
- Da!Poftiti,cine e? Spuse Yuki ducandu-se sa deschida usa
- Buna ziua,domnule Yuky,am auzit ca domnul Shuichi a ramas insarcinat si am hotarat sa-i luam un interviu!
- Adica voi ne luati interviuri fara sa va dam voie?!Ia carati-va imediat!Haide! Spuse Yuki dand afara presa
- Haideti domnule,va rugam frumos!
- Nu!Daca am spus nu,nu ramane!
- Da cine e draga? Intreba Shuichi
- Presa draga!
- Mitocanii aia,lasa ca-i spun eu lui Iri ca nu lasa oamneii sa traiasca linistiti!!
:- Cine-i Iri? Intreba Yuki
- Nimeni pisi,aiuream si eu.
- Stai draga in pat si nu mai cobi atata ca acum patesti ceva!
Deodata se aud iar bocanituri la usa.Era Domnul K. inarmat cu pistolul pentru a-l invita politicos pe Shuichi la un concert ce va avea loc peste o jumatate de an.Acesta accepta ca nu avu incotro de frica pistolului.Apoi a mers in casa discutand cu Yuky despre bebelus si viitorul lor isteric,,frumos!
[/size][/size][/size][/size]
Sus In jos
Dark_Angel
Admin
Admin
Dark_Angel


Numarul mesajelor : 169
Varsta : 28
Data de inscriere : 15/01/2008

Gravida.. tion Empty
MesajSubiect: Re: Gravida.. tion   Gravida.. tion Icon_minitimeLun Iun 16, 2008 2:38 pm

super mereu speram sa vad acest fic in saitul meu:):D
Sus In jos
http://phoenix.forumgratuit.ro/index.htm
Yuuki- san
Admin
Admin
Yuuki- san


Numarul mesajelor : 63
Varsta : 30
Data de inscriere : 19/04/2008

Gravida.. tion Empty
MesajSubiect: Re: Gravida.. tion   Gravida.. tion Icon_minitimeLun Iun 23, 2008 12:05 pm

Am adus celallalt cap. Ma bucur cati place ^_^. ENjoi:

[size=7]
Cap.II
UN CONCERT CU GREUTATI

In sfarsit au trecut si cele 9 luni de chin si cosmaruri, dar totul era ca un fel de inceput-sfarsit,daca ar fi fost cu adevarat asa ceva. Dar chinul cel mai adevarat acum incepea. Era o dimineata de sambata, toata lumea dormea fericita, altii cu munca, il avem ca exemplu pe Yuki care robotea in bucatarie pregatind o imensa oala de fasole. Numai Shuichi statea linistit in pat, era in visurile acelea, nu de alea de care credeti voi ci alea frumoase cand era el tanar, scuzati, cand era el libeeerrrr... Tanarul nostru " comandant" statea alene in patul alb, cu cearsafurile amestecate unele peste altele, in camera nu intra lumina. Shuichi zambea fericit prin vis, cand deodata buf! Usa se tranti si cineva se duse repede la geam si trase perdelele, era Domnul K. inarmat, din nou -_-....
Cantaretul se baga repede sub cearceaf, dar ghinion.... inarmatul trase rapid cearceafurile si rozaliul cazu pe jos cu ochii ca si hipnotizat si cu o voce trista ca si cum ar plange, spuse:
- De ce ma iei de la ora astaaaa..?
- Care ora puturosule ca e aproape ora doua. Dimineata..... din parti, vino! Trebuie sa mai repeti pentru concert! Spuse D-l K.tragandu-l taras afara si vrand nevrand se imbraca si zise:
- Pune mana la oooochi..... ca de nu, te las fara mostenitori !
- Ce ton copilaros si crud...
- Ce ai spus?
- A, nimic, ma gandeam si eu cu voce" tare". Spuse D-l K. parca speriat de bombe, totusi nu avea de ce sa se teama ca doar avea arma.
Apoi luara micul dejun la care au avut: fasole, gem de fasole, garnitura de fasole prajita, suc de pastai de fasole si paine cu margarina de fasole, pe care cel mai mult le-a mancat Shuichi. Si asa plecara cei trei " fericiti", cel mai mult era Shuichi care nu putea sa faca nimic fara sa ceara voie. Yuki statea cel mai bine, el conducea neamenintat de nimeni cu cine stie ce. Pe drum au avut parte numai de ghinion, de unde vine si numele trupei. Ghinion au avut si toata ziua. In fine. In sfarsit au ajuns la sala de concert plina de scaune, scufundata in intuneric, pana s-au deschis reflectoarele. Toata scena era decorata cu trandafiri albi si ROSI de soareci, oopsi.... rosii, totul era superb si cu o atmosfera plina de " noroc" mai ales cand au inceput repetitiiiaa, unde au avut parte numai de necazuri, incepe cam asa: Rozaliul era pe scena, intr-un colt stateau cativa oameni in caz de orice si chiar erau "bineveniti". Sus in primele scaune stateau Yuki si D-l K. Repetitia a inceput. Prima oara a fost bine. Rozaliul se aseza pe scaun unde i s-a dat sa bea o sticla de apa cu ciocolax, deoarece cei trei care se ocupau de Shuichi se simteau prea bine si vroiau sa invioreze atmosfera.Shuichi se pune iar pe cantat, dupa cateva minute il apucara durerile de burta si pleca repede la toaleta, ceilalti se duse dupa el crezand altceva. D-l K. se duse la usa si ciocane:
- Shuichi esti bine? Intreba D-l K. Se auzi ceva si se simti un miros urat, iar inarmatul, cu mana la nas, spuse:
- E bine!
Se intoarsera toti trei teferi si nevatamati din bomba nucleara a fasolei plus cea a ciocolaxului( laxativ). Shuichi se tinea intruna cu mana de burta, iar cei trei care ii dadusera apa nu mai puteau de atata ras, rozaliul isi da seama si vrea sa se duca sa-i omoare, dar K. il opri. Si cum ghinioanele se tineau lant dupa el era imposibil sa se termine aici. Ceilalti vroiau din nou sa faca glume pe seama lui, si intr-o pauza il pusesera sa umple baloane cu heliu pentru " decor". Ametit de atata alcool, pardon, heliu, use balonul la gura, iar apoi fu chemat pe scena. Si incepu sa cante cu o voceeee... vai de steaua lui. Era o voce subtirica ca de randunica, iar cei trei de mai devreme se apucara din nou de faza cu rasul, dar de data aceasta mai rau. Rozaliul se enervase la maxim si incepu sa-i alerge dar si de data aceasta au fost salvati de inceputul concertului. Sala se umplu, si printre acel ghinion, Shuichi avu parte si de un strop de noroc ca i-a revenit vocea. Sala se umplu de niste " furnicute" si nici bine nu incepu concertul, ca-l apuca crizele alea in timp ce canta, si canta cu "au,au." Venira doctori si sala fu aruncata, oops, evacuata. Si au inceput alte ghinioane. In sala doctorului ce era acum curata, Shuichi era din nou prezent. Era toata sala alba. Tanarul mamic era pus pe masa si acoperit de catre doctori si o lumina puternica ce il orbea, iar doctorii se tot gandeau cu voce tare:
- Cu ce incepem? Spuse unul dintre ei.
- Eu zic cu piciorul ca arata bine si o sa fie numai bun de prajit.
- Nu! Cu creierul ca imi place mult tocanita. Sper numai ca vom gasi ceva acolo, nu doar o capatana goala.
Poc! Poc! Poc! Si doctorul care il consultase pe Shuichi acum 9 luni ii pocni pe cei trei doctori care la fiecare lovitura se dadura cap in cap. Si cu o voce puternica spuse:
- Potoliti-va! Nu suntem la cina!
- Dar eu tot vreau piciorul lui, e atat de gingas si arata asa de bine!
- Iar eu vreau creierul sau!
- Afara! Acum!!! Si doctorul mai zdravan ii dadu pe ceilalati afara pe un ton impunator. Insa cel mai mic la inaltime dintre ei se baga repede pe sub masa si acoperit de cearceaf doctorul nu-l vazu, iar cand acesta se intoarse dupa ceva, acela de sub masa se da pe partea cealalta si incepe:
- Wow! Vreau sa-l am, vreau, vreau! Arata atat de bine! Spuse cu o voce mai inceata si salivand la piciorul lui. Doctorul se intoarse si-l vazu, si cand cel mic il privi se sperie si fugi afara cu lacrimi in ochi, iar pe hol ceilalti doctori il intrebara:
- Ce s-a inamplat?
- E atat de rau! Am vrut piciorul lui si nu mi la dat. Aaaaaaaaa! Spuse cel mic plangand.
In cabinet, doctorul vroia sa se apuce de treaba. Ii facu cezariana lui Shuichi si .........
Sus In jos
Dark_Angel
Admin
Admin
Dark_Angel


Numarul mesajelor : 169
Varsta : 28
Data de inscriere : 15/01/2008

Gravida.. tion Empty
MesajSubiect: Re: Gravida.. tion   Gravida.. tion Icon_minitimeLun Iun 23, 2008 12:06 pm

Super chiar shi daca la sfirshtiu era putin de nenteles
Sus In jos
http://phoenix.forumgratuit.ro/index.htm
Yuuki- san
Admin
Admin
Yuuki- san


Numarul mesajelor : 63
Varsta : 30
Data de inscriere : 19/04/2008

Gravida.. tion Empty
MesajSubiect: Re: Gravida.. tion   Gravida.. tion Icon_minitimeSam Iun 28, 2008 8:50 pm

Pai doctorii aceia erau atat de prosti incat in loc sai faca cezariana vroiau sal manance asa ca au fost dati afara de doctorul sanatos la cap Gravida.. tion 907340
Sus In jos
Continut sponsorizat





Gravida.. tion Empty
MesajSubiect: Re: Gravida.. tion   Gravida.. tion Icon_minitime

Sus In jos
 
Gravida.. tion
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
gravitation :: Diverse :: fan fic-
Mergi direct la: